Žganci znalci u mozaiku znanja i stvaranja

U školskom projektu Žganci znalci u mozaiku znanja i stvaranja ove je godine sudjelovalo 52 učenika od 2. do 8. razreda.

Učenici su mogli birati više različitih među 7 ponuđenih radionica sa sadržajima iz hrvatskoga jezika, matematike, fizike, likovne i glazbene kulture,
prirode i društva, povijesti te tjelesne i zdravstvene kulture. Održane su 43 radionice u trajanju od 77 sati. Učenici su imali priliku istraživati i stvarati sadržaje na drugačije načine od onih koji su uobičajeni u redovnoj nastavi, povezivati različita područja, upoznavati se i surađivati s učenicima različitog uzrasta. Zanimljivi su i sami nazivi radionica: Umjetnost i sport kroz povijest, Znanstvena zabavljaonica, Nove likovne tehnike, Zabavna matematika, Trikovi prevođenja, Hokus-pokus i Reporter s mikrofonom. Sve su ih osmislile i vodile učiteljice Ana Muhar, Snježana Duić, Barbara Kostić, Dora Telebar, Mirta Balog-Lovreković, Maida Birač i Snježana Čubrilo.

Kao vanjska suradnica Marina Zlatarić, profesorica Hrvatskoga jezika i dugogodišnja uspješna voditeljica radijskog školskog stvaralaštva, održala je radionicu montaže zvuka, a radionicu govorništva održao je Davor Stanković, učitelj govora i govorništva, fonetičar i govorni trener. Terenski dio projekta ostvaren je u Parku prirode Oroslavje i u Hiši eksperimentov u Ljubljani.

Što i kako su radili naši Žganci znalci pogledajte i poslušajte na poveznicama.

Snježana Čubrilo, prof.

Osmišljeno je i ostvareno 7 radionica:

1. Reporter s mikrofonom – Hrvatski jezik, voditeljica Snježana Čubrilo

videozapisi Prvi govori

fotografije govorništvo D.Stanković

Radionica montaže zvuka

priprema govora i kako radi snimač

montirani audiozapisi Žganci znalci, radionice

intervju s Beatom Guszak

Engleskim jezikom o Hiši eksperimentov

2. Trikovi prevođenja – Engleski jezik, voditeljica Mirta Balog Lovreković

Trikovi prevođenja