PROSLAVA DANA ŠKOLE

Autor: Administrator , 12. 6. 2023.

U srijedu 7. lipnja 2023. proslavili smo 47. po redu Dan škole. Kao i svake godine, naši učenici i djelatnici obilježili su ovaj veliki dan svečanom priredbom za učenike i roditelje.

Priredbu je otvorio školski zbor izvedbom hrvatske himne Lijepa naša domovino i Ode radosti. Nakon uvodnih pjesama voditelji priredbe Mia (4.b) i Vito (2.a) poželjeli su svima dobrodošlicu te najavili ravnateljicu Renatu Cindrić. Ravnateljica je pozdravila sve prisutne, ponosno istaknula ovogodišnje uspjehe naših učenika i njihovih mentora koji su postigli iznimne rezultate na natjecanjima te im uručila prigodne nagrade. Nagrađene su učenice Mia Tonković (8.c) i Mihaela Šalić (7.d) za uspjeh na državnom natjecanju iz astronomije i fizike pod mentorstvom učiteljice Maide Birač. Za plasman u 10% najboljih u svojoj kategoriji na međunarodnom matematičkom natjecanju Klokan bez granica nagrađeni su učenici Daris Imširović i Leon Pajić iz 2.a te David Kalauz (6.a). Nagradu za nogometaše petih i šestih razreda koji su ovogodišnji prvaci Grada Zagreba u malom nogometu preuzeo je učitelj TZK-a Krešimir Barun.

Nakon uručivanja nagrada na pozornici su se nizali pjesma, ples, recitacije i igrokazi. Učenice 2.a razreda Jelena i Maria recitirale su pjesmu Zemlja Hrvatska pjesnika Tina Kolumbića, zbor je izveo Moju domovinu, a potom smo se opustili i prepustili optimizmu pjesme Uhvati ritam. Nakon toga učenici 4.c razreda izveli su poučan igrokaz Knjiga kojim su zasigurno brojne male i velike gledatelje potaknuli na čitanje knjiga. Uslijedio je mali zbor koji nas je pjesmom Pismo iz Zelengrada uz pratnju učitelja geografije na gitari podsjetio da čuvamo okoliš i brinemo o njegovoj čistoći. U glazbenom tonu nastavili su i učenici 2.b razreda koji su nam kroz veselu i šarenu glazbeno-scensku točku Pjesmom o bojama objasnili što svaka boja znači. Nakon toga voditeljica Mia postala je izvođačica i na pijaninu odsvirala Tarantelu, Bachov Preludij u C-duru Sonatu u C-duru Friedricha Kuhlaua. Nakon izvrsne Mije imali smo priliku pogledati predstavu Tko to pali, gasi zvijezde dramske skupine Cvrkutani s kojom su ove godine nastupili na smotri LiDraNo. Sa zvjezdanog neba prebacili smo se u Podravinu i doživjeli dio njezine tradicije kroz živahne podravske plesove koje su za nas izveli članovi folklorne skupine 2.d razreda. Na samom kraju priredbe učenica Katja (4.b) recitirala je pjesmu Rastanak pjesnika Luka Paljetka kojom je prigodno obilježen skorašnji rastanak četvrtaša od svojih razrednih učitelja, osmaša od osnovne škole, ali i svih nas do sljedeće ovako vesele priredbe.

Čestitamo svim učenicima i učiteljima na pokazanom talentu i kreativnosti u kojima su uživali svi prisutni. Veliko hvala učiteljicama i učiteljima Dariju Martinoviću (voditelj KUD-a, recitacija), Marijani Kovač Gornji (veliki zbor), Zvonimiri Škember (mali zbor i recitacija), Marijani Rizvić (igrokaz), Antoniu Mocku (pratnja na gitari), Barbari Kostić (Pjesma o bojama), Snježani Čubrilo (dramska skupina Cvrkutani), Mariji Vidalini (folklorna skupina) i Marini Škarić (uređenje pozornice) koji su sudjelovali u pripremi priredbe i tjednima marljivo vježbali sa svojim učenicima.

Povodom Dana škole u holu su izloženi i učenički radovi nastali na likovnim radionicama u sklopu projekta Žganci znalci u mozaiku znanja i stvaranja pod mentorstvom učiteljice Barbare Kostić te vas ovim putem sve pozivamo da pogledate izložbu.

Dio vesele atmosfere Dana škole pogledajte u fotogaleriji.

« Svibanj 2024 »

Ispis statistike od 9. 12. 2010.

Ukupno: 208592

Link za e-Dnevnik