Žganci znalci u mozaiku znanja i stvaranja

Autor: Renata Cindrić, 7. 2. 2023.

Projekt „Žganci znalci u mozaiku znanja i stvaranja“

U prosincu 2022. godine objavljen je Javni poziv za sufinanciranje projekata rada s darovitim učenicima od strane MZO-a. Naša škola se prijavila i dobila odobrenje te puni predloženi novčani iznos kojim će se financirati provođenje Projekta u školi.

Projekt smo nazvali „Žganci znalci u mozaiku znanja i stvaranja“.

Daroviti učenici radit će u homogenim i heterogenim skupinama, ali i samostalno/pojedinačno, ovisno o dinamici i interesima. Rad će se temeljiti na istraživanju, analiziranju i kreiranju specifičnih sadržaja iz jezično-komunikacijskog, matematičkog, prirodoslovnog, društveno-humanističkog, tehničko-informatičkog i umjetničkog područja kompetencija te međupredmetnih tema.

Planiranim aktivnostima učenici će otkrivati i osvješćivati strukture i procese u specifičnim sadržajima hrvatskoga i engleskoga jezika, matematike, fizike, prirode, povijesti, likovne kulture i medijskih sadržaja. Kreirat će svoje sadržaje te o njima izvješćivati i prezentirati ih na hrvatskome i engleskome jeziku pisanim, govornim i multimedijskim oblicima (prezentacije, radijska snimka, videosnimka i sl.).

Projekt će se provoditi u suradnji s Parkom znanosti Oroslavje i s Hrvatskim centrom za dramski odgoj.  Za vrijeme trajanja Projekta planiran je i odlazak u Hišu eksperimentov u Ljubljani.

Veselimo se aktivnostima i suradnjama koje nas očekuju!

« Svibanj 2024 »

Ispis statistike od 9. 12. 2010.

Ukupno: 208591

Link za e-Dnevnik