POZIV NA BESPLATNI SEMINAR SAMOOBRANE ZA ŽENE

Autor: Renata Cindrić, 2. 2. 2023.

Poštovani,

8. ožujka obilježava se Međunarodni dan žena. Nasilje nad ženama najrašireniji je oblik ugrožavanja temeljnih ljudskih prava no, najveći broj nasilja ostaje neregistriran. Statistike su poražavajuće: u Hrvatskoj je svakih 15 minuta jedna žena fizički zlostavljana, a UN navodi kako je polovica svih ubijenih žena stradalo od ruke svojih sadašnjih ili bivših partnera. Povrh toga, žena nisu žrtve samo obiteljskog naselja, već su česta meta uličnih nasilnika.

Jedan od razloga zašto žene često ne prijavljuju nasilnike je niska razina samopouzdanja i mišljenje kako nitko ne može pomoći. Krav Maga sustav samoobrane obučava polaznike kako izbjeći, spriječiti i razriješiti bilo koju vrstu nasilja i napada. Jedan od važnih aspekata samoobrane posvećen je ženskoj populaciji kroz održavanje specijaliziranih seminara, edukacija i treninga. Cilj je osnažiti i naučiti polaznice kako spriječiti i što poduzeti kako bi zaštitile sebe i svoje bližnje ako se nađu u rizičnoj situaciji.

Upravo zato 8. ožujka 2023. godine povodom Međunarodnog dana žena, OŠ dr. Vinka Žganca u suradnji s Krav Maga Hrvatskom organizira besplatni seminar samoobrane za žene u dvorani škole na adresi ulica Nede Krmpotić 7, s početkom u 19:15 i završetkom u 21:15. Polaznice će tijekom seminara imati priliku upoznati se s vrstama napadača, kako ih prepoznati te kako prevenirati razne rizične situacije. Također će se upoznati s najčešćim vrstama napada koje žene doživljavaju te kako se obraniti od njih.

Pozivamo Vas da nam se podržite u obilježavanju ovog važnog dana.

Za prijave i dodatne informacije možete se javiti na sljedeće kontakte: kozaribok@krav-maga.hr | 095 555 4481. Prijave su nužne radi osiguravanja kvalitetnog treninga svim polaznicama, tj. radi izbjegavanja pretjeranog popunjavanja kapaciteta dvorane, kao i osiguravanja potrebne dodatne opreme za sve polaznice.

Više o Krav Maga sustavu: https://krav-maga.hr/

« Svibanj 2024 »

Ispis statistike od 9. 12. 2010.

Ukupno: 208592

Link za e-Dnevnik